נולד בשנת 1941 עלה לארץ בשנת 1949 במבצע 'מרבד הקסמים'. מתגורר ב'אבן שמואל'. למד בישיבה חרדית. בעל תואר M.A בחינוך.

בשנת 1961 החל ללמד בבית הספר היסודי 'אבן שמואל' אשר מנה כ-1,000 תלמידים מכיתות א'-ו'. בהמשך קודם בתפקידו ושימש במשך שבע שנים כסגן מנהל ו-7 שנים נוספות בהן שימש כמנהל בית הספר.

שנתיים לאחר-מכן, הגיע עם משפחתו להתגורר ביישוב והיה לאחד ממייסדיו.

בשנת 1977 מונה למנהל מחלקת התרבות התורנית במועצה האזורית 'שפיר'. בין השאר היה אחראי על גיוס מורות חיילות והפצת תורה וערכים. במהלך תקופה זו שימש כטיוטר למורים ותיקים, תוך בחינה פדגוגית של אופן ההוראה שלהם, וקיום מפגשי הדרכה למורים.

בהמשך מונה למדריך פדגוגי בין מוסדי מטעם משרד החינוך שכלל את בית הספר אבן שמואל, בתי הספר בקרית גת, קרית מלאכי ואשקלון.

במהלך שנים רבות פעל יחד עם חברי הקהילה למען הקמת אולפנא לבנות ביישוב 'אבן שמואל', והוא מעיד כי הוא גאה בכך ש"הזרעים שזרע היו טובים ופרותיה טובים עד עצם היום הזה".

התפקיד האחרון שבו שימש לפני פרישתו לגימלאות היה ניהול בית הספר 'גרוס' בקרית גת.

לאחר פרישתו ועד עצם היום הזה, מקפיד הרב עובדיה בעשייה ובהתנדבות. מידי בוקר הוא מלמד שיעורי תורה וגמרא בכולל ב'אבן שמואל', ומידי ערב מעביר דף יומי בבית הכנסת הגדול ב'אבן שמואל'. במשך עשרות שנים מקפיד הרב להעביר בהתנדבות שיעורי תורה לנשים בשבת ומשמש כדמות תורנית, בעל אהבת שמים ואהבת הבריות.

עובדיה: "כל חיי השתדלתי לעשות מלאכתי נאמנה. היה חשוב לי להנחיל דרך לחיים, המטרה שלי היא שאדם יקדיש את עצמו ללימוד התורה, שיתרומם קצת, שייתן קצת לאחרים ושישפיע על חייהם של אחרים".

"כאשר למדתי בישיבה הגבוהה היו בחורים אשכנזים שלמדנו איתם, שהעירו הערות על עדות, נגד ספרדים. החלטתי, אם כך לעזוב את המקום. כשהגעתי לכאן, היה כאן דיבוק חברים של ממש. היינו רוקדים יחד, מחובקים, אהבה רבה, אשכנזים ומעדות שונות. ראיתי את תפקידי: לגדל ולחנך ילדי ישראל ללא קשר למוצאם. בכל עדה יש טובים. החלטתי שאקח מכל עדה את הדברים הטובים".

מהו המסר אותו תרצה להעביר לדור הצעיר?

"אנחנו סובלים מהחרדים הקיצוניים ואנחנו סובלים מהשמאל הקיצוני, הם הולכים ומספרים דברים שלא כשורה על חיילינו. עלינו להעריך ולהודות לבורא שנתן לנו מדינה, ונתן לנו את החיים הטובים שיש לנו. תוך 50 שנה הדברים השתנו בצורה בלתי רגילה, אבל האדם לא השתנה. בחגים, כמו גם ביום העצמאות, אתה מתכנס עם המשפחה ומספר להם שכל זה אינו מובן מאליו. ככל שהאדם לוקח את הערכים התורניים, זו הצלחה בכל הכיוונים, גם בזוגיות המסר התורני אומר: 'כבד את אשתך והיא תכבד אותך'. ביקרתי בצריף של ראש הממשלה הראשון, דוד בן גוריון, וראיתי את ספר הזוהר וספר התנ"ך מונחים במרכז הבית. דוד בן גוריון לא היה אדם דתי, אך לכל הפחות ערכים יהודיים היו. קיומו של העם היהודי הוא דבר עצום ואינו מובן מאילו".

הרב עובדיה חייט ואישתו