על השירות

מטרת השירות הוא חיזוק התא המשפחתי וסיוע בשעת משבר, על ידי מתן מענה טיפולי לזוגות, ליווי  בהליכי גירושין,  שירותי סומכות לשיפור התפקוד ההורי, מיצוי זכויות וסיוע בהתנהלות כלכלית נכונה, טיפולים פרטניים בתחומים שונים ובהם התמכרויות, טיפול בנפגעי אלימות במשפחה, טיפול בבגירים שחוו פגיעה מינית, מתן חוות דעת לבית משפט בעניין מינוי אפוטרופוס לאזרחים וותיקים ובעלי מוגבלויות ועוד. כמו כן,  הפעלת תכניות קבוצתיות וסדנאות להורים. 

סדרי דין

עו"ס לסדרי דין אמונה על סיוע וליווי משפחות בסכסוך, במטרה למנוע קשיים במערכת המשפחתית, בהסכמת בני הזוג. כמו-כן, לבקשת בתי משפט לענייני משפחה או בתי דין רבניים, היא אמונה על התערבות, היכרות מעמיקה ומתן המלצות בנושאי משמורת וזמני שהות.
עבודתה נעשית מתוך אמונה בחשיבות התקשורת החיובית בין ההורים בעניין ילדיהם המשותפים, גם לאחר סיום הזוגיות ומתוך הרצון למציאת המענה הטוב ביותר עבור הילדים.

אפוטרופסות

עו"ס לסדרי דין נותנת מענה גם בתחום האפוטרופסות לבוגרים בעלי צרכים מיוחדים ולאזרחים ותיקים, אשר על פי חוות דעת רפואית נקבע כי אינם יכולים לנהל את ענייניהם בכוחות עצמם וזקוקים למינוי אפוטרופוס. הפונים יקבלו ייעוץ ראשוני, סיוע והדרכה בפניה לבית משפט וכן, לבקשת בית המשפט, העו"ס אמונה על היכרות עם כלל הגורמים ומתן המלצות לגבי מינוי אפוטרופוס לגוף ולרכוש או מינוי תומך בקבלת החלטות.

מענים טיפוליים

המחלקה מסייעת למשפחות במגוון טיפולים במטרה לשפר את איכות חייהם. הטיפולים נעשים הן על ידי צוות המחלקה והן על ידי הפניה לאנשי מקצוע שונים. המחלקה מפנה נשים וגברים שחוו פגיעה מינית בילדותם או בבגרותם לטיפול מותאם. כמו כן, המחלקה מסייעת בהפנייה של המתמודדים עם התמכרות לטיפול בקהילה או בקהילות טיפוליות.

מרכז לטיפול באלימות

מרכז טיפולי המופעל על ידי המחחלקה. המרכז נותן מענה לנשים וגברים נפגעי אלימות במשפחה וכן לגברים ונשים בעלי התנהלות זוגית אלימה. המענה כולל הערכת סיכון, טיפול פרטני, בניית תוכנית מוגנות וסיוע במיצוי זכויות. הטיפול הנו דיסקרטי וניתן בכל שלב בו נמצא הזוג (גם לבני זוג הבוחרים להישאר במערך הזוגי וגם לבני זוג הנמצאים בהליכי פרידה או לאחר גירושין).

מרכז לטיפול זוגי ומשפחתי

מרכז טיפולי המופעל על ידי המחלקה. המרכז נותן מענה טיפולי לזוגות הנמצאים במצבי משבר או הזקוקים לכלים לחיזוק הזוגיות. כמו כן, במסגרת המרכז ניתן טיפול לצורך הכנה לזוגיות, טיפול בזוגיות פרק ב'  וכן סיוע לזוגות הבוחרים להיפרד ומעוניינים להיפרד באופן מיטיב עבורם ועבור ילדיהם.

פרויקטים ומענים נוספים 

במחלקה ניתן לקבל סיוע במגוון תחומים נוספים ובהם שירותי סומכות לזכאים, השתלבות בתכניות ליציאה ממעגל העוני ויציאה לעבודה ועוד.

קייטנות אמהות/סדנאות בתנאי נופש

בחודשי הקיץ, המחלקה מארגנת סדנאות בתנאי נופש לאמהות וכן סדנאות בתנאי נופש מותאמות לנשים מהמגזר החרדי. הנופש מאפשר מנוחה והתנתקות מהשגרה השוחקת. הפעילות כוללת סיורים, הרצאות שונות וכן ערבי כיף וגיבוש.
בנוסף, אחת לשנתיים, המחלקה מוציאה קבוצה לסדנא בתנאי נופש ובו תכנים העוסקים בהורות, גבולות, קשר הורה-ילד, העצמה אישית ומשפחתית, זוגיות ועוד. תוך שילוב נופש ומנוחה.

לפתיחת פנייה במוקד המועצה לחצו כאן