על הישיבה

ישיבת בני עקיבא "אור עציון" השוכנת במרכז שפירא הינה ישיבה בעלת מסורת ותיקה אשר נוסדה בשלהי תש"ך (1960) על ידי המועצה האזורית שפיר להנצחת זכרם של בני גוש עציון ולוחמיו הי"ד אשר נפלו במלחמת השחרור.
בישיבת או עציון לומדים כ-580 תלמידים מכל רחבי הארץ בכיתות ז'-יב', תלמידי הישיבה מיצגים את כל שכבות העם על כל עדותיו. הישיבה מחנכת את תלמידיה ברוחו של מרן הרב קוק זצ"ל לאהבת התורה ויראת שמיים, לדקדוק במצוות, לאהבת עם ישראל כולו, לאהבת מדינת ישראל ולמילוי תפקידים חלוציים בבניינה ובהתפתחותה השלמה בשם ה'.

לישיבה זיקה עמוקה לתנועת בני עקיבא בישראל ובנוסף לתכנית הלימודים מתקיימות פעולות חינוכיות של התנועה בין כתלי הישיבה ועל ידי תלמידיה בסניפי האזור ביישובים ובעיירות. רוב בוגרי הישיבה ממשיכים לימודיהם בישיבות ההסדר בישיבות גבוהות ובמכינות הקדם צבאיות.
החלק מהאידיאל החינוכי צוות הישיבה רואה צורך לטפח תלמידים המעורבים בתחומי העשייה של החברה הישראלית ולתרום לה תרומה אישית, כל חניך על פי כישוריו ויכולתו. דגש מיוחד ניתן לגיבוש חברת התלמידים ובמסגרת זו תלמידי הישיבה עצמם מפעילים תחומים שונים בישיבה.

הצוות החינוכי בישיבה הוא צוות המורכב מרמי"ם צעירים ובעלי ניסיון וצוות המדריכים גרים בסמוך לישיבה והם עומדים לרשות התלמידים בכל שעות היממה כשהדגש הוא על טיפול ויחס אישי לכל תלמיד ומתן האפשרות לכל תלמיד להתפתח בהתאם ליכולתו ולשאיפותיו.
בראש הצוות החינוכי עומדים הרב ערן פרינס ראש הישיבה יחד עם מנהל התיכון – הרב אליסף גרמן ומנהל החטיבה – הרב הרב נחמיה ארנטל.

השנה זכתה הישיבה בפרס בתי הספר המצטיינים של משרד החינוך.

לאתר ישיבת בני עקיבא לחץ כאן